Industrial Engineering Board


حل مساله: مهارت كليدي مديران

كارگاه آموزشي با عنوان حل مساله: مهارت كليدي مديران توسط موسسه‌ي مطالعات نوآوري و فناوري ايران (مدرس: مهندس محمود كريمي، AVS) در حاشيه‌ي روز دوم چهارمين كنفرانس بين‌لمللي مديريت (پنج‌شنبه، 30 آذر) از ساعت 16:20 الي 17:30 در سالن تخصصي شماره 2 سالن اجلاس سران برگزار مي‌شود.

حضور در اين كارگاه رايگان مي‌باشد اما ضروري است علاقه‌مندان حضور خود را تا ساعت 16 روز چهارشنبه 29 آذر از طريق به تلفن 22242656 (موسسه‌ي مطالعات نوآوري و فناوري ايران) اعلام نمايند.

 

محتواي كارگاه

-     مساله‌هاي تمريني و مساله‌هاي خلاق

-     رويكردهاي مختلف در مواجه شدن با مسائل

-     تكنيك‌هاي خلاقيت و دسته‌بندي روش‌هاي حل مساله

-     تولد TRIZ و توانمندي آن در كشف مسائل

-     اركان فكري نوآوري نظام‌يافته

-     فرايند كشف مساله در TRIZ و ابزارهاي آن

جايگاه سازماني حل مساله و نوآوري: ايجاد پايگاه دانش TRIZ و اتاق فكر در سازمان


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع

كتاب 40 اصل شاه‌كليدهاي ‏TRIZ‏ براي نوآوري منتشر شد.‏

بسياري از كساني كه نام TRIZ را مي‌شنوند خيلي زود با 40 اصل آن آشنا مي‌شوند و از كاربري ساده و گره‌گشايي‌هاي اساسي آن بهره مي‌گيرند. به همين دليل است كه خيلي‌ها TRIZ را معادل همين 40 اصل مي‌دانند. نيك آگاهيد كه رفع تضادها با بكارگيري 40 اصل ابداعي، تنها استفاده از يكي از ابزارهاي كارآمد دانش نوآوري نظام‌يافته براي حل مساله و رسيدن به نوآوري است. نوآوري‌هايي كه آن‌ها را نتيجه‌ي اجرايي شدن تفكر خلاق و ارائه‌’ محصولي نو به بازار مي‌دانيم.

40 اصل شاه‌كليدهاي TRIZ براي نوآوري جهت پاسخ‌گويي به علاقه‌منداني منتشر شده كه مي‌خواستند با اين متدولوژي برتر دنيا در زمينه‌ي نوآوري و حل مساله آشنا شوند و بتوانند دست‌كم يكي از ابزارهاي آن را در عمل به‌كارگيرند. اين كتاب با مجوز Copyright ناشر آمريكايي آن منشتر شده و علاوه بر ترجمه‌ي متن نوشته مبدع TRIZ يعني آلتشولر، داراي حاشيه‌نويسي‌ها و مثال‌هاي متعددي از نوآوري‌هاي موجود در زندگي ما در ايران است.

آن‌ها كه كتاب را ديده‌اند، وجود توضيحات تاليفي و تكميلي و نيز تصويرهاي متعدد در آن را در كنار صفحه‌آرايي و كيفيت مناسب چاپ صفحه‌ها از جمله نقاط قوتش ارزيابي كرده‌اند. در اين كتاب 160 صفحه‌اي، زندگي‌نامه‌ي آلتشولر (مبدع TRIZ)، درآمدي بر TRIZ، معرفي كامل 40 اصل، بكارگيري ماتريس تضاد و 40 اصل براي رفع تضادها و تعدادي مساله نمونه‌ي حل‌شده و تمريني را مطالعه خواهيد نمود. (ماتريس تضاد كه در آن شرح مختصر 40 اصل گنجانده شده است، در كتاب موجود مي‌باشد.)

اين كتاب پس از انتشار كتاب بهبود بي‌ترديد: آموزش كاربردي مهندسي ارزش، دومين دستاورد همكاري علمي و اجرايي موسسه‌ي خدمات فرهنگي رسا و موسسه مطالعات نوآوري و فناوري ايران به شمار مي‌آيد. كه حاصل تلاش مهندس محمود كريمي، AVS و مهندس سيده نونا ميرخاني جهت ترجمه و نگارش به فارسي مي‌باشد كه دكتر محمدحسين سليمي نيزمقدمه‌اي بر كتاب نگاشته‌اند.

راهنمايي‌ها و پيشنهادهاي شما براي بهبود كتاب 40 اصل و تعريف فعاليت‌هاي آينده‌ي فعالان اين دستاورد بسيار مهم و لازم مي‌باشد.

 

- طرح جلد

- آشنايي با كتاب (فهرست، ساختار كتاب، مقدمه ناشر (لف شولياك))

 

كانال‌هاي تهيه‌ي كتاب

- كتابفروشي رسا (بلوار كريمخان زند، بين سپهبد قرني و ايرانشهر، تلفن: 88319137)

- موسسه‌ي مطالعات نوآوري و فناوري ايران (تلفن: 22242656، فكس: 22247474)

- مراجعه به مراكز عرضه كتاب‌هاي مديريتي و زمينه‌هاي مرتبط


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع

هشتمين همايش دانشجويي مهندسي صنايع (دانشگاه صنعتي اميرکبير)‏

هشتمين همايش دانشجويي مهندسي صنايع (دانشگاه صنعتي اميرکبير) توسط مصاف- انجمن علمي دانشكده‌ي مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي اميركبير در روزهاي 16 و 17 اسفند 1385 برگزار خواهد شد. تقويم زمان‌هاي مهم كنفرانس در جدول ذيل معرفي شده‌اند.

علاقمندان جهت ارسال چكيده و اصل مقالات حول محورهاي فراخوان مقاله و كسب اطلاعات تكميلي خود مي‌تواند از كانال‌هاي ارتباطي دبيرخانه‌ي همايش بهره بگيرند:

تلفن: 64542756، پست‌الكترونيكي: info@masaf.ir

 

همچنين شرکت‌ها و سازمان‌هايي که مايل حمايت و شرکت در نمايشگاه و گرفتن غرفه مي‌باشند مي‌توانند با دبيرخانه‌ي همايش تماس حاصل نمايند.

 

 

تقويم همايش

 

عنوان

تاريخ

توضيحات

 چكيده مقاله

آخرين مهلت دريافت

1/11/1385

حداکثر در 20 خط با فونت نازنين 12 و شامل عنوان، كلمات كليدي مقاله و اطلاعات کامل نويسنده شامل سمت و عنوان، نشاني کامل، تلفن و E-mail

اعلام نتايج داوري

11/11/1385

اطلاع‌رساني از طريق E-mail

اصل مقاله

آخرين مهلت دريافت

18/11/1385

حداکثر در 12 صفحه مطابق با فايل نمونه ارسالي

اعلام نتايج داوري

9/12/1385

معرفي مقالات جهت ارائه به صورت شفاهي و پوستري

تعيين برنامه‌ي زمان‌بندي

12/12/1385

تعيين زمان ارائه و اعضاي پانل هر يک از مقالات

 

 

 ----------------------------------------

 2 سمينار رايگان

عنوان سمينار

ارائه‌دهنده

زمان

مكان1

بهينه‌سازي اتفاقي

(Stochastic Optimization)

دكتر امير احمدي جاويد

يكشنبه- 26 آذر

17-14:45

كلاس 203

دانشكده‌ي مهندسي صنايع

مديريت و فرهنگ2

(Management & Culture)

ارنست چارلز بوسواروا3

سه‌شنبه- 28 آذر

18:30-16:30

سالن اجتماعات

دانشكده‌ي مهندسي معدن

1- مكان برگزاري سمينارها دانشگاه صنعتي اميركبير مي‌باشد.

2- فرهنگ، عامل موثر در تجارت جهاني و روابط بين‌الملل، مدلي براي درك تفاوت‌ها و مشخصات يك مدير بين المللي

3- مشاور ارشد حقوقي و قراردادهاي شرکت پليمر آرياساسول

وکيل دادگاه عالي آفريقاي جنوبي

22 سال سابقه‌ي کار در صنعت نفت و صنايع مربوطه با مسووليتهاي صفي و ستادي

داراي مدرک کارشناسي و کارشناسي ارشد در حقوق تجارت، کارشناسي حسابداري، و MBA


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع

معرفي يك حركت در خور تحسين

مجموعه كتاب‌هاي علوم همگرا- عشق، توسط انديشگاه علم و صنعت جهان معاصر منتشر شد. اين بسته شامل 25 عنوان در موضوعات مختلف مديريت و مهندسي صنايع با پسوند عشق مي‌باشد كه در هر يك همگرايي را در دو حوزه­ي ادبيات بنيادين و علوم محاسبه گرا، ابزارمند و کاربردي مي‌توانيم مشاهده كنيم.

در فرازي از مجموعه مي‌خوانيم كه همگرايي علوم در عرصه­هاي گوناگون علمي مرهون نقاط اشتراکي است که به­رغم تفاوت­هاي ظاهري به مثابه‌ي پلي دو رشته يا حوزه­ي متفاوت را به يکديگر پيوند مي­دهد. در اين رهگذار عشق، مهندسي و مديريت از جمله شاهدان مثالي هستند که در عين تفاوت­هاي احساسي و محيطي مي­توان مشوق ترويج ايده‌ي همگرايي به حسابشان آورد. مبناي حرکت و پويايي، شکوفايي و تعالي، و انگيزش و تحول در بسياري از موارد عشق است، عشقي که ارزش است و مهندسي آن مهندسي ارزش.

در ديپاچه‌ی مجموعه به قلم دكتر جولايي تهراني آمده است كه اين اشعار و گزيده­ها طي سالياني چند از خزايي ماچين و نافه­ي آهوي صحراي ختن چين جمع­آوري شده و عطر مشک آن تمامي وجود ما را همچون آن ترک شيراز به يغما برده است، بر آن هستيم تا با ارائه­ي مجموعه­هاي اينچنين که به لطف آن "بي­چون" آغاز شده است مقيم حلقه­ي ذکر يار شويم تا بتوانيم حلقهاي ز سر زلف آن بگشاييم، چرا که هر کس که سر زلف آن معشوق ازلي را ديد بگفتش که پريشاني اين سلسله را آخر نيست.

در اين مجموعه سخناني از عشق، عاشق و معشوق که منشا هر حرکت و جوششي را در خود دارد در تعامل با فرازهاي اصلي و کاربردي علوم مهندسي و مديريتي در عرصه­ي راهبردي سازمان­ها و صنايع قرار گرفته است تا سمت و سوي حرکت و تلاش را طراوتي درخور يخشيده شود.

با توجه به انتشار مجموعه‌ي نخست همگرايي علوم مطالبي پيرامون محتواي علوم نوين مديريتي در وبگاه مهندسي مديريت انديشگاه نمايه خواهد شد که علاقه­مندان مي­توانند با مراجعه به آن از اين مطالب بهره­مند گشته و با ارائه­ي نظرات و پيشنهادات اين حركت را یاری نمایند.

-     ديباچه (به قلم دكتر محمد جولايي تهراني)

-     مقدمه ناشر (انتشارات شكيب)

-     سخن ايده‌پرداز طرح (مهندس موسي زمان‌زاده دربان)

-     معرفي انديشگاه (چشم‌انداز و ماموريت)

-     ليست مجموعه كتاب‌هاي علوم همگرا- عشق (۲۵ عنوان)

 

تاكنون شخصيت‌هاي حقيقي و حقوقي همچون موسسه‌ي مطالعات نوآوري و فناوري ايران (كنفرانس بين‌المللي استراتژي‌ها و تكنيك‌هاي حل مساله)، انجمن مديريت منابع انساني ايران (سومين كنفرانس توسعه منابع انساني)، گروه پژوهشي- صنعتي آريانا (چهارمين كنفرانس بين‌آلمللي مديريت) علاقمندي، حمايت و پشتيباني‌هاي خود را جهت معرفي و ترويج اين حركت ابراز و اجرايي نموده‌اند كه IEBoard از حسن نظر و رويكرد مثبت آنها تشكر و قدراني مي‌نمايد.


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع

دومين كارگاه بين‌المللي سه روزه‌ي آشنايي با مدل تعالي مديريت پروژه

دومين كارگاه بين‌المللي سه روزه‌ي آشنايي با مدل تعالي مديريت پروژه، مدل مبناي جايزه‌ي بين‌المللي مديريت پروژه انجمن بين‌المللي مديريت پروژه (IPMA)، از تاريخ 20 الي 22 دي‌ماه 1385 (چهارشنبه تا جمعه) از ساعت 8 الي 17در سالن ابن سيناي كانون انصار با مشاركت موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا و IPPMAبرگزار مي‌گردد.

اين كارگاه توسط Otto Zieglmeier (نايب رئيس انجمن بين‌المللي مديريت پروژه (IPMA)، مدير جايزه‌ي بين‌المللي مديريت پروژه IPMA) و دكتر ميترا آرامي (مديرعامل موسسه‌ي مديريت پروژه و فرآيند ايرانيان (IPPMA)) ارائه مي‌گردد. (زبان دوره انگليسي (با ترجمه همزمان فارسي) مي‌باشد)

در اين دوره شركت‌كنندگان مي‌توانند نقاط قوت و پتانسيل‌هاي بهبود را در پروژه‌هاي سازمان‌هاي خود تشخيص دهند و با تعريف برنامه‌هاي بهبود در آن پروژه‌ها، آن‌ها را در مسير تعالي و بلوغ پيش ببرند. همچنين اين کارگاه آموزشي توانمندي حضور در فرايند جايزه‌ي بين‌المللي مديريت پروژه را که هر سال در سطح بين المللي براي معرفي و انتخاب بهترين پروژه‌ها برگزار مي‌گردد، فراهم مي‌آورد.

 

هزينه‌ي اين دوره مبلغ 395 هزار تومان منظور شده است. كه شامل مواردي چون گواهي‌نامه بين‌المللي ارزياب جايزه مديريت پروژه و عضويت در انجمن بين‌المللي IPMA مي‌گردد. (براي كسب گواهي‌نامه بين‌المللي ارزياب جايزه‌ي مديريت پروژه، داشتن حداقل ۵ سال تجربه‌ي كاري مرتبط با پروژه يا تركيبي از فعاليت‌هاي دانشگاهي و كاري مرتبط، ضروري مي‌باشد)

 

مهلت ثبت‌نام تا تاريخ 5 دي‌ماه مي‌باشد (ظرفيت كارگاه حداكثر 30 نفر مي‌باشد) كه جهت اطلاعات بيشتر و ثبت‌نام با موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا از طريق كانال‌هاي زير تماس حاصل فرماييد:

تلفن: 9-88342908، 88342912 نمابر: 88342913 و يا پست‌الكترونيك: apmi@aryanagroup.com

 

 

اهداف كارگاه

- آشنايي با مباحث تئوريك مدل تعالي پروژه

- كسب توانايي‌هاي لازم جهت ارزيابي پروژه‌ها

 

شرکت کنندگان

حضور در اين کارگاه به افراد زير توصيه مي‌شود:

- مديران عامل سازمان‌هاي پروژه‌محور

- مديران تعالي و توسعه سازمان

- مديران دفاتر مديريت پروژه

- مديران پروژه و برنامه

- مديران و كارشناسان ارشد كيفيت و برنامه‌ريزي و كنترل سازمان‌هاي پروژه‌محور

  - علاقمندان به مباحث تعالي و بلوغ پروژه

 

 

سرفصل‌هاي کارگاه

1- کليات: مدل تعالي پروژه(PEM) موسسه‌ي بين‌المللي مديريت پروژه (IPMA) و نگاهي به ساير مدل‌هاي موجود

2- مقدمه‌اي بر مدل تعالي پروژه (PEM)

3- معيارهاي مدل:٩ معيار، ٢٢ زيرمعيار و شاخص‌هاي عملکرد

4- کار فردي و کارتيمي: نقش‌ها و تعهدات ارزيابان، عوامل اثرگذار بر فرايند ارزيابي

5- فرايند ارزيابي پروژه: مفهوم رتبه دهي ارزيابي

6- مفهوم تصميم‌گيري به روش اجماع تيم: ارزيابي فردي و معيار درجه‌بندي

7- مفهوم بازخورد: تدوين نقاط قوت، حوزه‌هاي بهبود و نحوه بازديد از محل

8- فرايند بازديد از محل: آماده‌سازي، اجرا و بازخورد

 

 

سوابق مدرسين کارگاه

مدرس كارگاه: Otto Zieglmeier

پس از تحصيل در فناوري شيميايي، بيش از ٢۵ سال در شرکت‌هاي تراز اول صنايع شيميايي جهان همچون باير اي‌. جي آلمان و بريتيش آي. سي. ايي در پست‌هاي مديريتي ارشد خدمت کرده است. وي از سال ١٩٩۴ با تمرکز بر انتقال تعالي مديريت بين‌المللي، در صنعت مشاوره مديريت کار کرده است. مهم‌ترين سوابق حرفه‌اي او عبارتند از:

- نايب رئيس انجمن بين‌المللي مديريت پروژه (IPMA)

- عضو هيات مديره‌ي موسسه مديريت پروژه‌ي آلمان (GPM)

- رئيس هيات مديره‌ي جايزه‌ي موسسه‌ي بين‌المللي مديريت پروژه (IPMA)

- مدرس ارشد جايزه‌ي بين‌المللي مديريت پروژه و ارزياب جايزه کيفيت اروپا (EFQM)

- مدرس دوره‌هاي مديريت پروژه سطوح A تا D در موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آلمان (GPM)

 

معاون مدرس کارگاه: دكتر ميترا آرامي

- فوق‌ليسانس و دكترا در رشته‌ي علوم كامپيوتري دانشگاه وين

- دانشيار و استاد مديريت پروژه‌ي در دانشگاه وين

- مديرعامل موسسه‌ي مديريت پروژه و فرآيند ايرانيان (IPPMA)

- داراي گواهينامه‌ي تدريس مديريت پروژه IPMA

 

 

----------------------------------

صفحه‌آرايي رايگان كتب مديريت و مهندسي صنايع

تلفن: 0912-42-50-800، پست‌الكترونيكي: iemngt@yahoo.com


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع

‏4 كارگاه آموزشي نگهداري و تعميرات

کانون علمي- کاربردي مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي شريف در نظر دارد با همکاري انجمن نت ايران، کارگاههاي آموزشي يك روزه (6 الي 8 ساعت) در زمينه­ي نگهداري و تعميرات در محل دانشکده مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي شريف برگزار نمايد. عناوين و ساير جزييات کارگاهها در جدول زير ارائه ­گرديده است.

 

علاقمندان براي ثبت‌نام و كسب اطلاعات تكميلي مي‌توانند از كانال‌هايي ارتباطي ذيل استفاده نمايند:

تلفكس: 66022717، 09123719726 و يا پست الكترونيكي: mohammad.kalantary@yahoo.com

 

 

براي شركت‌كنندگان در دوره گواهي‌نامه‌ي معتبر از سوي انجمن نت ايران صادر خواهد شد.

زمان

نام کارگاه آموزشی

ارائه‌دهنده

هزینه دوره (ریال)

21 آذر

(سه‌شنبه)

نگهداری و تعمیرات بهره‌گر فراگیر (TPM)

مهندس رستمیان

900,000

30 آذر

(پنج‌شنبه)

سیستم کامپیوتری مدیریت تعمیرات (CMMS)

دکتر رعایت صنعتی

1,200,000

20 دي

(چهارشنبه)

نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM)

مهندس رستمیان

900,000

21 دي

(پنج‌شنبه)

سیستمهای خودکنترل در نگهداری و تعمیرات

مهندس رستمیان

900,000

 

 

----------------------------------

صفحه‌آرايي رايگان كتب مديريت و مهندسي صنايع

تلفن: 0912-42-50-800، پست‌الكترونيكي: iemngt@yahoo.com


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع

پنجمين كنفرانس بين‌المللي مهندسي صنايع

پنجمين كنفرانس مهندسي صنايع (مهندسى صنايع ، مديريت دانايى و توسعه‌ي انسانى) در سال 1386 به منظور ارائه‌ي آخرين دستاوردهاي علمي، پژوهشي و صنعتي برگزار خواهد شد. اين همايش به همت دانشكده‌ي مهندسي صنايع دانشگاه علم و صنعت ايران و انجمن مهندسي صنايع ايران برگزار مي‌شود. هدف از برگزاري اين كنفرانس، فراهم آوردن عرصه‌اي نوين جهت تبادل نظرات، آگاهي يافتن از آخرين پيشرفت‌ها در زمينه مهندسي صنايع و موضوعات ذيربط در محيطي تخصصي و صميمانه مي‌باشد.

دبيرخانه‌ي كنفرانس از متخصصان و استادان برجسته‌ي رشته‌ي مهندسي صنايع‌، ساير رشته‌هاي مرتبط در داخل و خارج از كشور و همچنين از پژوهشگران عرصه‌هاي صنعت کشور دعوت نموده است ضمن همکاری با هریک از ارکان کنفرانس، بیش از پیش به غنای آن بیافزایند.

 

تقویم کنفرانس

ارسال چكيده مقالات

15/10/1385

اعلام نتايج داورى چكيده مقالات

15/11/1385

ارسال اصل مقالات

15/12/1385

اعلام نتايج داورى اصل مقالات

30/1/1386

برگزارى کنفرانس

سال 86

 

سازمان كنفرانس

دبير كنفرانس: دكتر محمد سعيد جبل‌عاملى (رييس دانشگاه علم‌ و صنعت ايران)

دبير كميته‌ي علمى: دكتر مير بهادر قلى آريا نژاد (عضو هيات علمى دانشگاه علم و صنعت ايران)

دبير كميته‌ي صنعت: دكتر احمد ماكويى (عضو هيات علمى دانشگاه علم و صنعت ايران)

دبير اجرايى كنفراس: دكتر سيد عليرضا ميرمحمد صادقى (عضو هيات علمى دانشگاه امام حسين (ع))

 

 

محورهاي فراخوان مقاله (كليك كنيد)

 

كانال‌هاي برقراري ارتباط و كسب اطلاعات

تلفكس: 88242588، وب‌سايت: www.iriiec.com، پست الكترونيكي: info@iriiec.com

 

 

----------------------------------

صفحه‌آرايي رايگان كتب مديريت و مهندسي صنايع

تلفن: 0912-42-50-800، پست‌الكترونيكي: iemngt@yahoo.com


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع

كارگاه آموزشي مديريت زمان

كارگاه آموزشي مديريت زمان به مدت نيم‌روز از ساعت 9 الي 17 در روز پنج‌شنبه (23 آذر) توسط انديشگاه علم و صنعت جهان معاصر برگزار مي‌شود.

اين كارگاه در قالب نمايش اسلايد، فيلم کاربردي و مناظره و بحث توسط مهندس موسي زمان­زاده دربان (دانش‌آموخته‌ی دانشگاه علم و صنعت ايران) براي مديران مياني و ارشد سازماني و علاقمندان به مباحث مديريتي ارائه مي‌شود كه نحوه­ي فعلي صرف زمان، ­شناسايي عوامل اتلاف و برنامه­ريزي و اقدام جهت کاهش و مقابله با عوامل اتلاف زمان به­منظور استفاده بهينه از زمان در زندگي شخصي و کاري مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

هزينه ثبت‌نام در كارگاه 000/350 هزار ريال (شامل بسته‌ي آموزشي، هديه‌ي انديشگاه، مدرک آموزشي و پذيرايي (ناهار)) در نظر گرفته شده است. كه براي دانشجويان و پژوهشگران 50% تخفيف در نظر گرفته مي‌شود.

جهت ثبت‌نام و كسب اطلاعات مي‌توانيد از راه‌هاي زير اقدام نماييد:

تلفكس 22828543،  09121934794 و يا پست‌الكترونيك: ieland@walla.com

 

استاد دوره

  مهندس موسي زمان­زاده دربان

 

هدف دوره

- دانستن اهميت زمان و استفاده‌ي بهينه از آن

-  شناخت ربايندگان زمان و مقابله با آنها

- يادگيري مديريت فردي

 

محتواي دوره

-    تعريف و اهميت مديريت زمان در محيط زندگي و شرايط کاري

-    فوايد مديريت زمان

-    بررسي هدف و نحوه هدف‌گذاري در کار (تمرينات هدف‌گذاري)

-    مديريت يک دقيقه‌اي

-    بررسي نحوه­ي صرف زمان

-    تست شخصيت و مديريت زمان

-    برخي عوامل اتلاف‌کننده زمان

-    چهار اصل مديريت زمان

-    مراحل هشت‌گانه مديريت زمان

-    فنون تصميم‌گيري جلسات در مديريت زمان

-    خودسنجي و قانون پارتو در مديريت زمان

-    روش­هاي خودباوري و خودآگاهي و خلاقيت در استفاده بهينه از زمان

-    توانمندسازي در استفاده بهينه از زمان

-    بيان تصورات غلط درباره مديرت زمان

-    برنامه­ريزي مدير زمان موفق

-    حل مساله کارگاهي (سنگ، شن و جام)

-   معرفي ربايندگان زمان و راه مقابله با نها

-    روش­ها و نکات مهم در مديريت زمان

-    فيلمي پيرامون مديريت زمان


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع

پنجمين كارگاه جامع مديريت، برنامه‌ريزي و كنترل پروژه (آمادگي ‏PMP‏)‏

دوره‌ي جامع مديريت، برنامه‌ريزي و كنترل پروژه (PMP Preparation Course) به‌مدت 4 روز پياپي از 7 تا 10 دي‌ماه (پنج‌شنبه تا يك‌شنبه) از ساعت 8 الي 18، جمعا به مدت 36 ساعت برگزار مي‌شود.

اين دوره تاكنون چندين با توسط موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا برگزار شده است كه با استقبال خوب سازمان‌هاي پروژه‌محور مواجه گشته است. اين دوره براساس كار گروهي و كارگاهي و ايفاي نقش توسط شركت‌كنندگان جهت افزايش مهارت‌هاي عملي آنان برگزار مي‌شود و نمونه سوالات آزمون PMP وCase هاي عملي پروژه‌ها در آن تمرين خواهد شد. به افراد ذيل حضور، در اين كارگاه توصيه مي‌شود:

مديران عامل سازمان­هاي پروژه محور

مديران و کارشناسان ارشد برنامهريزي و کنترل پروژه‌ي سازمان­ها

مديران پروژه­ها و برنامه­ها

مديران و کارشناسان ارشد مديريت کيفيت سازمان­هاي پروژهمحور

و ساير علاقهمندان به مباحث مديريت پروژه

 

هزينه شركت در دوره 295 هزار تومان مي‌باشد كه به شركت‌كنندگان در دوره گواهي‌نامه‌ي معتبر از سوي دبيرخانه كنفرانس بين‌المللي مديريت پروژه و موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا اعطا خواهد شد.

با توجه به ظرفيت محدود كارگاه (20 نفر)، اولويت ثبت نام با كساني است كه در مهلت ثبت نام (تا تاريخ 23 آذر) ثبت‌نام نمايند. جهت كسب اطلاعات بيشتر و ثبت‌نام با كانال‌هاي زير تماس حاصل فرماييد:

تلفن: 88836410، 88836412، 77651965 و يا پست الكترونيك: apmi@aryanagroup.com

 

اساتيد دوره (روزمه‌ي اساتيد)

- دكتر محمد ابراهيم محجوب

- مهندس مجيد فراهاني

- دكتر شهرام شادرخ

 

سرفصل‌هاي دوره (مطالب دوره با تفصيل بيشتر)

درس 1- تعريف و مشخصه هاي پروژه و مديريت پروژه

درس 2- ساختار شكست كار WBS

درس 3- مراحل و فرآيندهاي مديريت پروژه

درس 4- برنامه ريزي پروژه

درس 5- مديريت و برنامه‌ريزي محدوده پروژه

درس 6- مديريت و برنامه‌ريزي زمان پروژه

درس 7- مديريت و برنامه‌ريزي هزينه پروژه

درس 8 - مديريت و برنامه‌ريزي كيفيت پروژه

درس 9 - مديريت و برنامه‌ريزي ارتباطات پروژه

درس 10 - مديريت و برنامه‌ريزي منابع انساني پروژه

درس 11- مديريت و برنامه‌ريزي تداركات پروژه

درس 12- مديريت و برنامه‌ريزي ريسك پروژه

درس 13- مديريت و برنامه‌ريزي يكپارچگي پروژه

درس 14- راهبري، هماهنگي و كنترل پروژه

درس 15- سيستم‌هاي اطلاعاتي مديريت پروژه

درس 16- گزارش‌هاي پروژه

درس 17- مديريت پروژه‌هاي بزرگ (EPC)

درس 18- معرفي نرم‌افزارهاي مديريت پروژه

درس 19- حل نمونه تست‌هاي آزمون PMP


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع

برنامه‌ي کارگاه‌هاي آموزشي يک روزه‌ي انديشگاه علم و صنعت جهان معاصر

برنامه‌ي کارگاه­هاي آموزشي انديشگاه علم و صنعت جهان معاصر كه روزهاي پنج‌شنبه از ساعت 9 الي 17 برگزار خواهد شد، در اختيار IEBoard قرار گرفت.

براي دانشجويان جهت ثبت‌نام در اين دوره‌ها 50 درصد تخفيف در نظر گرفته شده است و به شركت‌كنندگان، گواهي‌نامه آشنايي با دوره از سوي انديشگاه اعطا خواهد شد.

 

1- ساختار سازماني و مرتب­کردن محيط کاري         9/9/85

2- کار تيمي و کليدهاي موفقيت فردي                   16/9/85

3- مديريت زمان                                                23/9/85

4- مديريت بازاريابي مشتري­مدار                          30/9/85

5- مهندسي ارزش منابع انساني                         30/9/85

6- پرورش خلاقيت فردي و سازماني                      7/10/85

7- تعالي سازمان و مديريت                                 14/10/85

8- تصميم­گيري و برنامه­ريزي اثربخش                     21/10/85

 

براي آشنايي با دوره‌ها كليك كنيد.

 

هزینه‌ي ثبت­نام هر دوره 000/350 ریال مي‌باشد. جهت ثبت‌نام و كسب اطلاعات تكميلي از طريق كانال‌هاي ذيل مي‌توانيد اقدام نماييد:

تلفن: 22828543-021، 09121934794 و يا پست الكترونيك: ieland@walla.com

 

-------------------------------------------------

 

حمايت از پايان‌نامه‌ها، دستاوردها و فعاليت‌هاي علمي و كاربردي در قالب نشر و ترويج

كسب اطلاعات بيشتر از طريق iemngt@yahoo.com


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع

سمينار آشنايي با مديريت پروژه‌هاي ‏EPC‏ با حضور نماينده ‏PMI‎

سمينار نيم روزه آشنايي با مديريت پروژه‌هاي EPC روز سه‌شنبه 14 آذرماه (ساعت 15 الي 19)، توسط موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا و با همكاري نمايندگي موسسه PMI در امارات، در سالن آمفي‌تئاتر خواجه نصير كانون و كتابخانه فرهنگي انصار برگزار مي‌شود.

 

دوره به زبان انگليسي (نماينده PMI) و فارسي برگزار مي‌شود و هزينه حضور در سمينار مبلغ 25 هزار تومان مي‌باشد.

 

جهت ثبت‌نام و كسب اطلاعات تكميلي از طريق كانال‌هاي ذيل اقدام نماييد:

تلفن: 9- 88342908 و فاكس: 88342913 پست الكترونيك: apmi@aryanagroup.com

  

محتواي سمينار

- EPC Contracts and Claims Management

- روش‌هاي اجراي پروژه‌ها و ويژگي‌هاي آن

- روش‌هاي مديريت پروژه‌هاي بزرگ با تاكيد بر پروژه‌هاي EPC

 

سخنرانان

- Dr Jamal Albahar (مديرعامل موسسه  Promis و نماينده PMI در امارات متحده عربي)

- دكتر محمد حسين صبحيه (رئيس هيات مديره انجمن مديريت پروژه ايران و مدير دپارتمان مديريت پروژه و ساخت دانشگاه تربيت مدرس)

- مهندس مجيد فراهاني (مديرعامل موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا)                                

 

شرکت‌کنندگان

حضور در اين سمينار به افراد زير توصيه مي‌شود:

- مديران عامل، معاونان و مديران ستادي شركت‌هاي پروژه‌محور

- مديران پروژه‌ها و برنامه‌ها خصوصا پروژه‌هاي بزرگ

- کارشناسان ارشد مهندسي- خريد، ساخت و برنامه‌ريزي و کنترل پروژه سازمان‌ها


كاشانه، گروه علمي- كاربردي مهندسي صنايع