آشنايي با مهندسي ارزش از نگاه يك CVS (8 ساعت، دوم آبان)

سمينار آشنايي با مهندسي ارزش از زبان مهندس مسعود رهگذر، داراي مدرك CVS، به مدت يك روز در دوم آبان‌ماه (چهارشنبه) توسط گروه مشاوران جوان سازمان توسعه تجارت ايران در محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار خواهد شد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

برنده‌ي سال 2007 جايزه‌ي ملي مهندسي ارزش AASHTO، به ارائه‌ي تازه‌هاي مهندسي ارزش و تجربه‌هاي خود در دست‌يابي به بهترين نتايج براي مديران، كارشناسان و دست‌اندركاران صادرات كالا و خدمات به ويژه خدمات فني و مهندسي خواهد پرداخت تا آشنايي با مهندسي ارزش، چالش وضع موجود و مطلوب انجام آن در محصولات و پروژه‌ها حاصل شود.

علاقمندان به حضور در سمينار (هزينه‌ي ثبت نام: يك ميليون ريال، 20% تخفيف براي دانشجويان) و كسب اطلاعات تكميلي مي‌توانند از كانال‌هاي ارتباطي زير استفاده نمايند:

تلفكس: 22664015، پست الكترونيكي: yc.tpo.ir@gmail.com

 

محتواي سمينار

- چيستي مهندسي ارزش و پيشينه‌ي آن

- اهميت مهندسي ارزش و نقش آن در صرفه‌جويي‌هاي اقتصادي پروژه‌ها و محصولات

- مهندسي ارزش براي ايجاد مزيت‌هاي رقابتي در بازارهاي تجارت بين‌المللي

- اثرهاي VE بر كيفيت طراحي و اجراي پروژه‌هاي صادرات محصول و خدمات فني و مهندسي

- فرصت‌ها و زمينه‌هاي استفاده از مهندسي ارزش در پروژه‌ها و شركت‌ها

- چگونگي پياده‌سازي مهندسي ارزش در پروژه‌ها و محصولات

- استانداردهاي مهندسي ارزش در آمريكا (محل تولد و توسعه‌ي مهندسي ارزش)

- چالش‌ها و راهكارهاي پيشنهادي براي انجام بهتر مهندسي ارزش در ايران (كارتيمي و يارگيري براي تيم/ جبران خدمات اعضاي تيم، مشاور و پيمانكار مهندسي ارزش/ بايدهاي كارگاه مهندسي ارزش شامل مكان، شرايط، مدت، سرعت كار، گزارش، حمايت‌هاي مديريتي و ...)

- تجربه‌هاي موفق بكارگيري مهندسي ارزش

- تبادل نظر و پرسش و پاسخ با تنها ايراني متخصص و داراي مدرك CVS

معرفي مهندسي ارزش

مهندسي ارزش متدولوژي قدرتمند بازنگري طرح‌ها و پروژه‌هاي عظيم عمراني و صنعتي با هدف ايجاد صرفه‌جويي مالي همزمان با حفظ يا ارتقاي كيفيت طرح‌هاست. مهندسي ارزش متدولوژي است كاركردگرا، براي حل مسائل، كاهش هزينه‌ها و به طور همزمان بهبود عملكرد و كيفيت. اين متدولوژي با شناسايي و ارتقاي شاخص‌هاي ارزش و بكارگيري تكنيك‌هاي خلاقيت، تحليل كاركرد و ارزيابي در قالب يك تيم مشخص، رضايت مشتري را افزايش مي‌دهد و به ارزش سرمايه‌گذاري مي‌افزايد.

اين تكنيك در بخش‌هايي از صنعت كشور ما شناخته شده است اما هنوز تجربه‌هاي اجرايي زيادي در اين زمينه وجود ندارد. وزارت راه و ترابري، از جمله ارگان‌هاي دولتي پيشرو در مهندسي ارزش است كه با تعريف طرح ماورا به ترويج اين متدولوژي در بخش زيرساخت‌هاي حمل و نقل و فعاليت‌هاي مرتبط پرداخته است. صنعت برق نيز تجربه‌هاي خوبي در اين خصوص دارد. (آشنايي بيشتر)

 

- الزامات قانوني انجام مهندسي ارزش

- گواهي‌نامه‌هاي حرفه‌اي در مهندسي ارزش

- چرا مهندسي ارزش؟

 

/ 0 نظر / 5 بازدید