معرفي يك حركت در خور تحسين

مجموعه كتاب‌هاي علوم همگرا- عشق، توسط انديشگاه علم و صنعت جهان معاصرمنتشر شد. اين بسته شامل 25 عنوان در موضوعات مختلف مديريت و مهندسي صنايع با پسوند عشق مي‌باشد كه در هر يكهمگرايي را در دو حوزه­ي ادبيات بنيادين و علوممحاسبه گرا، ابزارمند و کاربردي مي‌توانيم مشاهده كنيم.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

در فرازي از مجموعه مي‌خوانيم كه همگرايي علوم در عرصه­هاي گوناگون علمي مرهون نقاط اشتراکي است که به­رغم تفاوت­هاي ظاهري به مثابه‌ي پلي دو رشته يا حوزه­ي متفاوت را به يکديگر پيوند مي­دهد. در اين رهگذار عشق، مهندسي و مديريت از جمله شاهدان مثالي هستند که در عين تفاوت­هاي احساسي و محيطي مي­توان مشوق ترويج ايده‌ي همگرايي به حسابشان آورد. مبناي حرکت و پويايي، شکوفايي و تعالي، و انگيزش و تحول در بسياري از موارد عشق است، عشقي که ارزش است و مهندسي آن مهندسي ارزش.

در ديپاچه‌ی مجموعه به قلم دكتر جولايي تهراني آمده است كه اين اشعار و گزيده­ها طي سالياني چند از خزايي ماچين و نافه­ي آهوي صحراي ختن چين جمع­آوري شده و عطر مشک آن تمامي وجود ما را همچون آن ترک شيراز به يغما برده است، بر آن هستيم تا با ارائه­ي مجموعه­هاي اينچنين که به لطف آن "بي­چون" آغاز شده است مقيم حلقه­ي ذکر يار شويم تا بتوانيم حلقهاي ز سر زلف آن بگشاييم، چرا که هر کس که سر زلف آن معشوق ازلي را ديد بگفتش که پريشاني اين سلسله را آخر نيست.

در اين مجموعهسخناني از عشق، عاشق و معشوق که منشا هر حرکت و جوششي را در خود دارد در تعامل با فرازهاي اصلي و کاربردي علوم مهندسي و مديريتي در عرصه­ي راهبردي سازمان­ها و صنايع قرار گرفته است تا سمت و سوي حرکت و تلاش را طراوتي درخور يخشيده شود.

باتوجه به انتشار مجموعه‌ي نخست همگرايي علوم مطالبي پيرامون محتواي علوم نوين مديريتي در وبگاه مهندسي مديريت انديشگاه نمايه خواهد شد که علاقه­مندان مي­توانند با مراجعه به آن از اين مطالب بهره­مند گشته و با ارائه­ي نظرات و پيشنهادات اين حركت را یاری نمایند.

-     ديباچه (به قلم دكتر محمد جولايي تهراني)

-     مقدمه ناشر (انتشارات شكيب)

-     سخن ايده‌پرداز طرح (مهندس موسي زمان‌زاده دربان)

-     معرفي انديشگاه (چشم‌انداز و ماموريت)

-     ليست مجموعه كتاب‌هاي علوم همگرا- عشق (۲۵ عنوان)

 

تاكنون شخصيت‌هاي حقيقي و حقوقي همچون موسسه‌ي مطالعات نوآوري و فناوري ايران (كنفرانس بين‌المللي استراتژي‌ها و تكنيك‌هاي حل مساله)، انجمن مديريت منابع انساني ايران (سومين كنفرانس توسعه منابع انساني)، گروه پژوهشي- صنعتي آريانا (چهارمين كنفرانس بين‌آلمللي مديريت) علاقمندي، حمايت و پشتيباني‌هاي خود را جهت معرفي و ترويج اين حركت ابراز و اجرايي نموده‌اند كه IEBoard از حسن نظر و رويكرد مثبت آنها تشكر و قدراني مي‌نمايد.

/ 0 نظر / 6 بازدید