كارگاه بين‌المللي مديريت پروژه‌هاي ‏IT‏ (سه روز، ‏PDU‏ 18)‏

كارگاه بين‌المللي مديريت پروژه‌هاي فناوري اطلاعات (IT Project Management) به مدت سه روز، 16 الي 18 اسفندماه (چهارشنبه تا جمعه)، از ساعت 8 الي 18 توسط موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا و با همكاري نمايندگي PMI در تركيه برگزار مي‌گردد.

مدرس دوره Dr. Faruk Budak PMP, REP, PHD مي‌باشد. كه به زبان انگليسي همراه با ترجمه‌ي هم‌زمان در محل سالن ابن‌سيناي كانون انصار به ارائه‌ي مطالب كارگاهي مي‌پردازد كه به شركت‌كنندگان گواهينامه‌ي رسمي نمايندگي PMI به ارزش 18 PDU اعطا خواهد شد.

هزينه‌ي ثبت نام و حضور در اين كارگاه بين‌المللي مبلغ 395 هزار تومان مي‌باشد كه با توجه به ظرفيت كارگاه (حداكثر 30 نفر) اولويت با افرادي است كهدر مهلت مقرر (تا 10 اسفند) ثبت نام نمايند.

جهت كسب اطلاعات تكميلي و ثبت نام با موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا از طريق كانال‌هاي ارتباطي زير تماس حاصل فرماييد:

تلفن: 12-09- 88342908، فاكس: 88342913 و يا پست‌الكترونيك: apmi@aryanagroup.com/>

 

 

معرفي كارگاه

مديريت در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات با تمركز بر روي فعاليت‌هاي هدفدار، تخصيص مصرف منابع به طور مناسب و هدايت و تصميم‌گيري صحيح، به نتايج مطلوبي دست مي‌يابد. در اين پروژه‌ها تهيه شرح خدمات و ارزيابي مالي و فني صحيح آن به طوري كه هزينه و زمان‌بندي و چگونگي انجام پروژه در راستاي رسيدن به اهداف واقعي پروژه باشد، از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.

در نوشتن طرح بايستي سازماندهي، برنامه‌ريزي، كنترل و شناسايي عوامل ريسك (علل انحرافات) و نحوه‌ي برخورد با آنها پيش‌بيني گردد. در واقع حيات و بقاي يك پروژه‌ي فناوري اطلاعات به طرح‌هاي تهيه‌شده بستگي دارد كه مديريت پروژه، فعاليت‌هاي مربوطه را در طي انجام پروژه بر مبناي آن استوار مي‌گرداند.

در زمان سازماندهي پروژه بايستي دقت نمود كه اصل وحدت فرماندهي نقض نگردد و همچنين استفاده از نيروهاي مربوط به هر فعاليت كه به صورت يك تيم با يكديگر همكاري مي‌نمايند، در فعاليت‌هاي ديگر اجتناب شود. در برنامه‌ريزي و كنترل پس از تعيين اهداف، فعاليت‌هاي مورد نياز و چگونگي اجرا و زمان‌بندي آنها، منابع مالي و نحوه‌ي مصرف آنها بايستي پيش‌بيني گرديده و سپس مسووليت و نقش افراد در قبال انجام آن مشخص گردد. همچنين بايستي دقت گردد كه اجراي فعاليت‌هاي تعيين‌شده بر اساس برنامه و استانداردهاي تعيين‌شده انجام پذيرد و در صورت انحراف از برنامه اصلاحات لازم صورت پذيرد.

 

اهداف كارگاه

- معرفي اصول و چارچوب علمي و عملي مديريت پروژه‌هاي IT

- آشنايي با مفاهيم مديريت، برنامه‌ريزي و کنترل پروژه‌هاي IT به منظور مديريت بهينه‌ي پروژه‌ها

- ارائه‌ي نمونه‌ي اجرايي پياده‌سازي مباحث مديريت پروژه‌هاي IT در پروژه‌ها در هر سرفصل

- توسعه‌ي ظرفيت اجرايي مديريت پروژه‌هاي سازمان در بخش IT

 

آشنايي با مدرس كارگاه

بعد از فراغت از تحصيل در مقطع كارشناسي از دانشكده‌ي مهندسي عمران دانشگاه Bosphorus در سال 1983 و نيز اخذ مدرك كارشناسي ارشد در دانشگاه مذكور، در سال 1997 مقطع دكتراي خود را در رشته‌ي مهندسي صنايع با ارائه پايان‌نامه‌اي با موضوع "بهينه‌سازي شبكه" به پايان رسانيد. وي داراي 25 سال سابقه تدريس در كالج نيروهاي مسلح تركيه در زمينه‌هاي مديريت پروژه‌هاي فناوري اطلاعات، مهندسي لجستيك، تكنيك‌هاي كنترل موجودي، تصميم‌گيري كمّي و تحقيق در عمليات مي‌باشد. از ديگر سوابق وي مي‌توان به موارد ذيل اشاره نمود:

- مدرس مديريت پروژه در نمايندگي PMI در تركيه

- تاليف دو كتاب با موضوعات "بهينه‌سازي شبكه" و "تكنيك‌هاي تحقيق در عمليات براي فعاليت‌هاي نظامي"

- عضو كميته‌ي راهبري دهمين كنگره ملي تحقيق در عمليات و مهندسي صنايع (1999)

سرفصل مطالب

روز اول

- معرفي مديريت پروژه‌هاي فناوري اطلاعات

موفقيت و شكست در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات، مفاهيم پايه‌اي، سازمان پروژه، چگونگي ايجاد پروژه‌هاي فناوري اطلاعات، تفاوت‌هاي پروژه‌هاي فناوري اطلاعات با پروژه‌هاي ديگر، تكنيك‌هاي مهندسي توسعه‌ي نرم‌افزار، پيچيدگي‌هاي پروژه فناوري اطلاعات

- نواحي دانش PMI و گروه‌هاي فرآيندي

- مديريت محدوده و يكپارچگي در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات

آغاز پروژه، برنامه‌ريزي محدوده، تعريف محدوده، بيانيه‌ي محدوده، ايجاد WBS و فهرست، فعاليت‌ها، برنامه‌ي مديريت پروژه، مديريت تغيير

- مديريت زمان در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات

تخمين زمان، توالي فعاليت‌ها، زمان‌بندي سلسله‌مراتبي، نمودارهاي شبكه‌اي، روش مسير بحراني، فشرده‌سازي مدت، تسطيح منابع

روز دوم

- مديريت هزينه در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات

تخمين هزينه، بودجه‌بندي هزينه، خط مبناي هزينه، گزارش عملكرد به همراه تحليل ارزش‌افزوده

- مديريت ريسك در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات

رويكردها، تعريف ريسك، تحليل ريسك، برنامه‌ريزي پاسخ ريسك،COBIT

- مديريت كيفيت در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات

مفاهيم پايه‌اي، سري ISO 9000، برنامه‌ريزي كيفيت، يك مدل بهبود كيفيت فرآيند نرم‌افزاري: يكپارچگي مدل بلوغ توانمندي (CMMI)

روز سوم

- مديريت تداركات در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات

برنامه‌ريزي تداركات، اسناد تداركات، تقاضا، قراردادها، مديريت قرارداد

- مديريت منابع انساني و ارتباطات در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات

ارتباطات، تيم‌سازي، رهبري، انگيزش، مذاكره، تعارض، مسووليت حرفه‌اي

- مرور دوره، پرسش و پاسخ

/ 1 نظر / 5 بازدید
بتسا

با سلام و احترام با تبريک به خاطر داشتن وبلاگ خوبتان لطفا لينک سايت زير را که به بررسی مهندسی صنايع و مقالات دروس آن می پردازد را در سايت خود قرار دهيد. با تشکر سايت مهندسی صنايع - بتسا www.betsa.ir