باشگاه بهترين تجربه‌ها ‏‎(Best Practices Club)‎

در سازمان توسعه‌ي تجارت ايران طرحي به منظور تبادل تجربه‌هاي موفق و ناموفق در حوزه‌ي تجارت خارجيدر حال پي‌گيري براي اجرا است. كليات و شيوه‌ياجراي طرح توسط مجموعه‌يكارشناسان و مديران ارشد اين سازمان براي عملياتي شدن آن توسط دفتر مشاور رييس كل و گروه مشاوران جوان سازمان،مورد تحليل و بررسي قرار گرفته است.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اجراي اين طرح با عنوان "باشگاه بهترين تجربه‌ها" كمك موثري است براي فراموش نشدن و ديده شدن تجربه‌هاي ارزشمندي كه با صرف هزينه و زمان ارزشمند حاصل مي‌شوند. تجربه‌هايي كه حتي موفق‌ترين آن‌ها نيز با تكرار شدن در بنگاه‌هاي صادراتي مختلف نه تنها از ارزش آن‌ها نمي‌كاهد، بلكه اعتبار آن‌ها را دو چندان مي‌نمايد.

كاهشفاصله‌ي دانش و تجربه‌هاي نسل صاحب‌تجربه و جوانان كم‌تجربه‌تر، توجه به مفاهيم علمي و تلاش براي كاربردي كردن هر چه بيشتر آن‌ها از دستاوردهاي اجراي اين طرح برشمرده مي‌شود. بدون شك، با مرور راه‌هاي طي‌شده،به حداكثر رساندن تكرار و بهبود نتايج موفق و به حداقل رساندن ناكامي‌ها در دست‌يابي به اهداف، مي‌توان راه‌هاي ميان‌بر بسياري را براي رونق تجارت خارجي كشور شناسايي كرد. كاري كه به تنهايي و توسط يك بنگاه شدني نيست.

مديريت دانش از طريق تمرين كارتيمي، مستندسازي، انتقال تجربه‌ها و خودباوري از جمله اهداف طرح ذكر شده‌اند تا هم‌افزايي آرا و انديشه‌ها، تبادل تجربه، تحسين ايده‌هاي كاربردي نو و خلاقيت‌ها، در گستره‌يمخاطبان سازمان توسعه‌ي تجارت ايران نمود عيني داشته باشد.

از همه‌ي مخاطبان توسعه‌ي تجارت ايران به ويژه صادركنندگان و دست‌اندركاران خدمات صادراتي كشور، دعوت شده است تا با مطالعه‌ي طرح پيشنهادي، دانش و تجربه‌ي خود را جهت غنا بخشيدن كيفيت و كميت اين فعاليت، از طريق كانال‌هاي ارتباطي زير يادآوري نمايند:

تلفكس: 22664015، پست الكترونيكي: yc@tpo.ir

وب‌سايت: www.tpo.ir/yc، فرم برقراري ارتباط

 

متن طرح از طريق پيوند باشگاه بهترين تجربه‌ها در وب‌سايت فوق و يا پيوند طرح پيشنهادي در دسترس است.

 

-----

50 جمله‌ي برگزيده

/ 0 نظر / 4 بازدید