مجموعه کارگاه‌های آموزشی مدیریت نگهداری و تعمیرات پیشرفته (7 روز)

مرکز نگهداری و تعمیرات آریانا با هدف انتقال دانش مدیریت نگهداری و تعمیرات در سطح پیشرفته، مجموعه‌ی چهار کارگاه آموزشی را در دی‌ماه به مدت 7 روز (1 تا 12 دی‌ماه) در تهران برگزار می‌کند.

با جایگزینی ذهنیت و عادت نگهداری و تعمیر به جای تعمیر بعد از خرابی در بخش‌هایی از صنعت کشور، برنامه‌ریزی شیوه‌های علمی و نیز پیاده‌سازی سیستم‌ها و تاکتیک‌های مدیریت نگهداری و تعمیرات ضرورت یافته است.

در کارگاه اول به مدت دو روز ضمن ارائه‌ی تکنیک‌های نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و پیش‌بینانه، شرکت‌کنندگان با چگونگی انتخاب مناسب‌ترین نرم‌افزارهای جهت بهینه‌سازی تصمیم، کاهش زمان و هزینه‌ی نگهداری و تعمیرات تجهیزات و لحاظ کردن اهداف ایمنی در مدل‌های بهینه‌سازی تصمیمات آشنا خواهند شد.

در دو روز کارگاه محاسبه‌ی هزینه‌ی چرخه‌ی عمر تجهیزات (LCC) ضمن آشنایی با مفاهیم مرتبط، تصمیم‌گیران حوزه‌ی مدیریت دارایی‌های فیزیکی جهت بهینه‌سازی تصمیم‌گیری جهت زمان خرید تجهیز جدید، تعیین بهترین زمان تعویض تجهیز فعلی و پیش‌بینی هزینه‌ی چرخه‌ی عمر کلیه دارایی‌های فیزیکی توانمند می‌شوند.

بلاقاصله پس از کارگاه دوم، کارگاه ساختار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) تکنیک‌های کاهش پیامدهای ناشی از خرابی تجهیزات در قالب یک رویکرد سیستماتیک به تجهیزات و ماشین‌آلات ارائه خواهد شد تا قابلیت اطمینان و پایایی ماشین‌آلات افزایش یابد.

در آخرین روز این مجموعه‌ی آموزشی، فرایند تصمیم‌گیری در رابطه با برون‌سپاری فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات تشریح و نحوه‌ی برون‌سپاری این فعالیت‌ها به گونه‌ای که برای سازمان مزیت بیشتری ایجاد شود، تبیین می‌شود و نکات تنظیم و قیمت‌گذاری قرارداد بیان می‌شود.

علاقمندان آشنا به اصول و مبانی نگهداری و تعمیرات و دارای تجربه‌ی مسوولیت نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی‌های فیزیکی در صنعت کشور جهت اعلام حضور و کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند از کانال‌های ارتباطی زیر استفاده نمایند:

تلفن: 88342900، فکس: 88836410

وب‌سایت: www.ipamc.org، پست الکترونیکی: info@ipamc.org

 

عنوان کارگاه

زمان

(دی‌ماه)

مدرس

هزینه

(هزار ریال)

بهینه‌سازی تکنیک‌های نگهداری و تعمیرات و تصمیمات مربوط به تعویض قطعات یدکی، بهینه‌سازی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و پیش‌بینانه (PM & PDM)

اول و دوم

دکتر علی زواشکیانی

2550

در این کارگاه ویرایش آموزشی سه نرم‌افزار OREST، SMS و EXAKT تقدیم خواهد شد و نحوه‌ی کار با این نرم‌افزارها فرا گرفته خواهد شد.

بهینه‌سازی تصمیمات مربوط به هزینه‌ی چرخه‌ی عمر (LCC) تجهیزات و ماشین‌آلات

هشتم و نهم

دکتر علی زواشکیانی

2550

در این کارگاه نرم‌افزارهای AGE/CON و PERDEC معرفی و نحوه‌ی استفاده‌ی از آنها به منظور حل مسائل مرتبط با LCC نشان داده خواهد شد و نرم‌افزاری جهت پیش‌بینی هزینه‌های آینده‌ی عملیاتی و نگهداری و تعمیرات ارائه می‌شود.

ساختار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) و آشنایی با پیاده‌سازی آن

10 و 11

دکتر علی زواشکیانی

2550

آشنایی با برون‌سپاری در نگهداری و تعمیرات

12

مهندس محسن سالاری

1150

/ 0 نظر / 28 بازدید