كتاب 40 اصل شاه‌كليدهاي ‏TRIZ‏ براي نوآوري منتشر شد.‏

بسياري از كساني كه نام TRIZ را مي‌شنوند خيلي زود با 40 اصل آن آشنا مي‌شوند و از كاربري ساده و گره‌گشايي‌هاي اساسي آن بهره مي‌گيرند. به همين دليل است كه خيلي‌ها TRIZ را معادل همين 40 اصل مي‌دانند. نيك آگاهيد كه رفع تضادها با بكارگيري 40 اصل ابداعي، تنها استفاده از يكي از ابزارهاي كارآمد دانش نوآوري نظام‌يافته براي حل مساله و رسيدن به نوآوري است. نوآوري‌هايي كه آن‌ها را نتيجه‌ي اجرايي شدن تفكر خلاق و ارائه‌’ محصولي نو به بازار مي‌دانيم.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

40 اصل شاه‌كليدهاي TRIZ براي نوآوري جهت پاسخ‌گويي به علاقه‌منداني منتشر شده كه مي‌خواستند با اين متدولوژي برتر دنيا در زمينه‌ي نوآوري و حل مساله آشنا شوند و بتوانند دست‌كم يكي از ابزارهاي آن را در عمل به‌كارگيرند. اين كتاب با مجوز Copyright ناشر آمريكايي آن منشتر شده و علاوه بر ترجمه‌ي متن نوشته مبدع TRIZ يعني آلتشولر، داراي حاشيه‌نويسي‌ها و مثال‌هاي متعددي از نوآوري‌هاي موجود در زندگي ما در ايران است.

آن‌ها كه كتاب را ديده‌اند، وجود توضيحات تاليفي و تكميلي و نيز تصويرهاي متعدد در آن را در كنار صفحه‌آرايي و كيفيت مناسب چاپ صفحه‌ها از جمله نقاط قوتش ارزيابي كرده‌اند. در اين كتاب 160 صفحه‌اي، زندگي‌نامه‌ي آلتشولر (مبدع TRIZ)، درآمدي بر TRIZ، معرفي كامل 40 اصل، بكارگيري ماتريس تضاد و 40 اصل براي رفع تضادها و تعدادي مساله نمونه‌ي حل‌شده و تمريني را مطالعه خواهيد نمود. (ماتريس تضاد كه در آن شرح مختصر 40 اصل گنجانده شده است، در كتاب موجود مي‌باشد.)

اين كتاب پس از انتشار كتاب بهبود بي‌ترديد: آموزش كاربردي مهندسي ارزش، دومين دستاورد همكاري علمي و اجرايي موسسه‌ي خدمات فرهنگي رسا و موسسه مطالعات نوآوري و فناوري ايران به شمار مي‌آيد. كه حاصل تلاش مهندس محمود كريمي، AVS و مهندس سيده نونا ميرخاني جهت ترجمه و نگارش به فارسي مي‌باشد كه دكتر محمدحسين سليمي نيزمقدمه‌اي بر كتاب نگاشته‌اند.

راهنمايي‌ها و پيشنهادهاي شما براي بهبود كتاب 40 اصل و تعريف فعاليت‌هاي آينده‌ي فعالان اين دستاورد بسيار مهم و لازم مي‌باشد.

 

- طرح جلد

- آشنايي با كتاب (فهرست، ساختار كتاب، مقدمه ناشر (لف شولياك))

 

كانال‌هاي تهيه‌ي كتاب

- كتابفروشي رسا (بلوار كريمخان زند، بين سپهبد قرني و ايرانشهر، تلفن: 88319137)

- موسسه‌ي مطالعات نوآوري و فناوري ايران (تلفن: 22242656، فكس: 22247474)

- مراجعه به مراكز عرضه كتاب‌هاي مديريتي و زمينه‌هاي مرتبط

/ 0 نظر / 5 بازدید