سمینار آشنایی با مهندسی ارزش (4 ساعت، 17 اردیبهشت‌ماه)

سمینار رایگان آشنایی با مهندسی ارزش به مدت 4 ساعت (14 الی 19) روز 17 اردیبهشت‌ماه (سه‌شنبه) توسط دارنده‌ی مدرک AVS از SAVE International و نویسنده‌ی کتاب آموزش کاربردی مهندسی ارزش در تهران برگزار خواهد شد.

متدولوژی ساده و مستقل مهندسی ارزش در هر یک از چهار مرحله‌ی تعالی (کارایی و بهره‌وری، کیفیت، انعطاف‌پذیری و رقابت‌آمیزی و نوآوری)، سازمان‌ها را در حل مساله و بهبود یاری می‌دهد. سازمان‌ها بیش از 60 سال است که با بکارگیری آن به صرفه‌جویی‌های اقتصادی همزمان با حفظ یا ارتقای کیفیت دست پیدا می‌کنند. (هر یک واحد مالی هزینه برای مهندسی ارزش، ده‌ها و صدها برابر کاهش هزینه و صرفه‌جویی به دنبال داشته است.)

در ایران نیز قانونگذار با توجه به دستاوردهای اجرای مهندسی ارزش، دولت را موظف به اجرای روش مهندسی ارزش برای پروژه‌های عمرانی دارای ارزش بیش از صد میلیارد ریال نموده است.

مهندس محمود کریمی (AVS) با تجربه‌ی تسهیل‌گری پروژه‌های مهندسی ارزش ضمن بیان چیستی و چرایی مهندسی ارزش و معرفی پروژه‌ها و زمان مناسب برای مهندسی ارزش به شرح چگونگی اجرای مهندسی ارزش خواهد پرداخت.

علاقمندان جهت اعلام حضور و کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند از طریق تلفن 88242588 اقدام نمایند.

سرفصل‌های سمینار

- مفاهیم کارکرد، هزینه، بها و ارزش در VE

- چیستی و چرایی VE

- تفاوت رویکرد VE با تکنیک‌های کاهش هزینه

- مفهوم هشت پرسش اساسی VE

- زمان مناسب انجام VE

- فرصت، پروژه و محصولات مناسب برای VE

- متدولوژی و شرح اجمالی چگونگی انجام VE

مقدمه‌ای بر مهندسی ارزش (VE)

انجام بهتر هر کار، ارائه‌ی بهتر هر محصول یا خدمتی و بهتر به ثمر رساندن پروژه‌ها به واسطه‌ی مهندسی ارزش امکان‌پذیر است و بکارگیری تلفیقی آن با دیگر تکنیک‌های حل مساله دستاوردهای به مراتب کم‌هزینه‌تر و با ارزش‌تری را ارائه داده است و ایران از سال 1380 (با تاخیر 50 ساله) به این تکنیک روی آورده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید