انتشار كتاب مدل بلوغ سازماني مديريت پروژه ‏‎(OPM3)‎

كتاب مدل بلوغ سازماني مديريت پروژه (OPM3) با ترجمه‌ي مجيد فراهاني و ايمان منتظري (مديرعامل و مدير آموزش موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا) توسط انتشارات گروه پژوهشي صنعتي آريانا منتشر شد. اين كتاب يكي از استانداردهاي موسسه‌ي مديريت پروژه (PMI) است كه بلوغ سازمان را در مديريت پروژه ارزيابي كرده و راهكارهاي بهبود را مطرح مي‌سازد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اين كتاب از سري استانداردهايي است كه PMI براي سازمان‌ها منتشر نموده است. هدف اين كتاب ارائه‌ي روشي براي درك مديريت پروژه‌ي سازماني و سنجش بلوغ آن در مقايسه با راهكارهاي برتر است. با استفاده از اين كتاب مي‌توانيد بلوغ سازمان را در مديريت پروژه ارزيابي كرده و گام‌هاي لازم را براي بهبود برداريد. مدل بلوغ سازماني مديريت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK تدوين شده است.

در اين كتاب با مباحث زير آشنا مي‌شويد:

- متن تشريحي استاندارد بلوغ سازماني مديريت پروژه

- پرسشنامه‌ي خودارزيابي بلوغ سازماني

- فهرست‌هاي راهنما با بيش از 600 راهكار برتر

- مدل‌هاي فرايندي برنامه و پورتفو

اين استاندارد سه عنصر كليدي دارد:

- دانش كه مديريت پروژه‌ي سازماني و بلوغ سازماني مديريت پروژه را تشريح نموده و توضيح مي‌دهد كه چرا اين دو داراي اهميت هستند، و اين‌كه چگونه بلوغ مديريت پروژه را تشخيص داد.

- ارزيابي كه روش‌ها، فرآيندها و رويه‌هايي را ارائه مي‌دهد كه يك سازمان مي‌تواند براي خودارزيابي بلوغ بكار برد.

- بهبود كه فرآيندي براي حركت از بلوغ كنوني به سمت بلوغ افزايش يافته ارائه مي‌دهد. عنصر بهبود آن چيزي است كه به وضوح OPM3 را از ساير محصولات موجود در بازار متمايز مي‌كند.

 

جهت كسب اطلاعات تكميلي و ارائه‌ي سفارش از كانال‌هاي ارتباطي زير بهره بگيريد:

تلفن: 9-88342908، 88342912 نمابر: 88342913 و يا پست‌الكترونيك: apmi@aryanagroup.com

/ 0 نظر / 4 بازدید