اولين كنفرانس بين‌المللي استراتژي‌ها و تكنيك‌هاي حل مساله

بنابر اعلام موسسه‌ي مطالعات نوآوري و فناوري ايران، اولين كنفرانس بين‌المللي استراتژي‌ها و تكنيك‌هاي حل مساله، با شعار حل مساله، ‌كليد توسعه‌ي فرهنگي و اقتصادي مبتني بر علم و فن‌آوري در تاريخ 5 و 6 آذرماه 1385 در تهران برگزار مي‌شود.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

مهندس سارا سليمي، عضو شوراي هماهنگي امور كنفرانس با بيان اين مطلب به IEBoad، هدف بلندمدت كنفرانس را تبديل ايران به قطب علمي حل مساله در خاورميانه و آسيا ذكر نمود و از همه‌ي صاحب‌نظران، متخصصان و كارشناسان جهت مشاركت در اين امر دعوت به‌عمل آورد.

ايشان در قسمت ديگر از سخنان خود با بيان اينكه كنفرانس بر چهار تكنيك مطرح و پركاربرد حل مساله در سطح دنيا تمركز دارد. ضروت برگزاري كنفرانس استراتژي‌ها و تكنيك‌هاي حل مساله را آشنايي بخش‌هاي مختلف دانشگاهي و صنعتي از فعاليت‌هاي انجام شده در ايران و تبيين چگونگي بكارگيري نهادينه و مطلوب اين تكنيك‌ها با توجه به شرايط خاص سازمان‌ها و صنايع ايران ذكر نمودند.

لازم به ذكر است، استراتژي‌ها و تكنيك‌هاي حل مساله قدمتي بيش از 50 سال در جهان دارند و در اين نيم قرن، كارايي خود را در عرصه‌هاي مختلف به اثبات رسانده‌اند. كه جامعه‌ي دانشگاهي و صنعتي كشور پس از گذشت اين مدت (50 سال!) با برخي از مهم‌ترين و پركاربردترين تكنيك‌هاي حل مساله همچون، شش‌سيگما (Six Sigmaمهندسي ارزش (VEناب (Lean) و نوآوري نظام‌يافته (TRIZ) آشنا گشته‌اند.

مهندس محمود كريمي، عضو ديگر دبيرخانه نيزبا اشاره به ظرفيت و پتانسيل‌هاي استراتژي‌ها و تكنيك‌هاي حل مسالهاز استادان دانشگاه، صنعتگران، مديران سازمان‌ها و نهادهاي دولتي، انجمن‌هاي علمي و صنفي، دانشجويان و معلمان محترم براي مشاركت علمي در اين كنفرانس از طريق ارسال مقاله دعوت به‌عمل آورد.

در قسمت انتهايي اين گفتگو با ذكر سازمان كنفرانس، اهداف، برنامه‌ها، زمان‌بندي و شرايط ثبت نام  آمادگي دبيرخانه جهت جلب همه‌گونه همكاري و مشاركت براي هر چه بهتر برگزاري كنفرانس اعلام شد.

وب‌سايتwww.psst.iiits.orgو تلفكس 56 26 24 22براي دريافت اطلاعات بيشتر درباره کنفرانس و ارسال مقالهدر نظر گرفته شده است.

 

IEboardضمن حمايت از دبيرخانه‌ي اين كنفرانس، برگزاري كنفرانس را از ضرورت‌هاي انكارناپذير براي جامعه‌ي علمي و صنعتي ايران مي‌داند، تا به ترويج و به‌روز رساني يافته‌هاي پژوهشي و كاربردي در ميان افراد، سازمان‌ها و موسسات مختلف پرداخته شود و از مجريان و برگزاركنندگان انتظار پاسخگويي هر چه مطلوب‌تر به اين ضرورت و رسالت برعهده‌گرفته، به جامعه‌ي مخاطب را دارد

همچنين، از افرادي كه در زمينه‌ي بهبود و تحول برگزاري بخش‌هاي مختلف كنفرانس ايده، نقطه‌نظرات و پيشنهادهايي دارند، تفاضا مي‌شود مستندات خود را به آدرس الكترونيكي (iemngt@yahoo.com) ارسال نمايند.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

خدمات اينترنت پرسرعت (ADSL) سپنتا

گروه ADSL شبکه‌ي اينترنتی سپنتا در راستاي اشاعه فرهنگ استفاده از IT، ايجاد بستر مناسب دسترسي به منابع اطلاعاتي و خدمات اينترنت پرسرعت تخفيفات و تسهيلات ويژه و بسيار مناسبي را براي متقاضيان بهره‌مندي از اين خدمات، در نظر دارد. كه از جمله‌ي آنهاارائه‌ييک ماه خدمات اينترنت پرسرعت (ADSL) رايگان با تسهيلات بسيار استثنايي براي همه شرکت‌کنندگان دركنفرانس استراتژي‌ها و تكنيك‌هاي حل مساله مي‌باشد.

  براي استفاده از خدمات مذكور روي لينکwww.sepanta.net/subpages/DSL-form.htmکليک کنيد و مشخصات خواسته شده را تکميل فرماييد تا در اولين فرصت با شما تماس گرفته شود. همچنين تلفن 88315800 براي بهره‌مندي از خدمات اينترنت پرسرعت در نظر گرفته شده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید