انتشار کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل (ترجمه‌ی فارسی)

ترجمه‌ی فارسی کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل توسط گروه پژوهشی- صنعتی آریانا به چاپ رسید تا خوانندگان ایرانی کتاب پنجمین فرمان پاسخ پرسش‌هایی که با مواجه بوده‌اند را بیابند.

پنجمین فرمان در میدان عمل پاسخگوی سازمان‌ها جهت چگونگی بکار بستن فرمان‌های ایجاد سازمان یادگیرنده و غلبه بر موانع احتمالی است. این کتاب از طریق ارائه‌ی نمونه‌های عملی کاربرد و دستاوردهای مهارت یادگیری در سازمان‌های مختلف به متخصصین و صاحب‌نظران مدیریت کشور کمک می‌کند جهت پیاده‌سازی برنامه‌های تغییر و اعمال تغییرات و تقویت برنامه‌های تحول در سازمان‌های ایرانی ایده بگیرند.

این کتاب با طرح تجربه‌های مختلف درباره‌ی یادگیری سازمانی و تکنیک‌های پیاده‌سازی آن، راهنمای مفیدی را جهت افزایش اثربخشی در اختیار مدیران سازمان‌ها قرار می‌دهد تا جهت دست‌یابی به اهداف‌شان بتوانند برنامه‌های تغییر را با موفقیت پیاده و دیگران را با تغییر همراه کنند و به عبارت دیگر بتوانند مهارت‌های یادگیری را به خوبی بکار ببندند و به سازمان یادگیرنده تبدیل شوند.

آموزه‌های Peter Senge در دو کتاب پنجمین فرمان (اصول و مهارت‌های یادگیری را در سازمان‌ها) و رقص تغییر (موانع و چالش‌های تغییر) مورد توجه بسیاری از مدیران و کارشناسان ایرانی قرار گرفته است. این آموزه‌ها به مرزهای سازمانی محدود نبوده و می‌تواند راهنمایی برای اندیشیدن و تغییر در سایر شئون فردی و اجتماعی باشد.

بسیار زیادی از مدیران و صاحب‌نظران مدیریت Peter Senge را در نوشتن این کتاب یاری داده‌اند تا مدیران با روش‌های جدید سر و سامان دادن کارها از انبوه مشکلات ناشی از روش‌های فعلی اندیشیدن رها شوند و سازمان دارای توانایی مقابله با چالش‌ها و مسائل روز جهان گردد و قابلیت‌های خود را نیز برای آینده سرمایه‌گذاری کند به عبارتی دیگر سازمانی خلق شود که توانایی یادگیری دارد.

علاقمندان و فعالان بستر حاصلخیز مدیریت می‌توانند جهت تهیه و سفارش کتابپنجمین فرمان در میدان عمل (استراتژی‌ها و ابزارهای ایجاد سازمان یادگیرنده) از کانال‌های ارتباطی انتشارات گروه پژوهشی- صنعتی آریانا استفاده نمایند:

تلفن: 88342910، فکس: 88836410، وب‌سایت: www.aryanagroup.com

 

معرفی نویسنده

Peter Senge، استاد دانشگاه MIT و عضو گروه تغییر و یادگیری سازمانی است. او همچنین رییس جامعه‌ی یادگیری سازمانی (SoL) می‌باشد. وی کتاب پنجمین فرمان را در اواخر دهه‌ی 1990 نوشته است که از جمله پنج کتاب پرنفوذ مدیریتی در دو دهه‌ی گذشته است.

وی در نوشته‌هایش مفاهیم انتزاعی نظریه‌ی سیستم‌ها را به ابزارهایی برای فهم بهتر اقتصادی و سازمانی تبدیل کرده است و مقالات متعددی در نشریات دانشگاهی و مجلات کسب و کار درباره‌ی تفکر سیستمی در مدیریت نوشته است.

پنجمین فرمان در میدان عمل پاسخگوی سه پرسش

کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل توسط Senge و همکارانش در پاسخ به پرسش‌های زیر تدوین گردد:

 

- مدیران چگونه می‌توانند ایده‌های ناب کتاب پنجمین فرمان و مفاهیم سازمان‌های یادگیرنده را سازمان خود عملی کنند؟

- آیا دیگر سازمان‌ها به روش‌های عملیاتی موفقی برای این کار رسیده‌اند؟

- مدیران چگونه می‌توانند تلاش‌های خود را برای توسعه‌ی سازمان یادگیرنده با دیگر مهارت‌ها و فنون مدیریتی پیوند بزنند؟

/ 0 نظر / 71 بازدید