كارگاه آموزشي مقدماتي و پيشرفته كاربرد نرم‌افزار COMFAR III Expert

كارگاه آموزشي شش روزه‌‌ي نرم‌افزار COMFARIII Expert، در دو بخش پايه و پيشرفته توسط موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا برگزار مي‌گردد كه دوره‌ي پايه‌ي آن از 18 الي 20 آبان‌ماه (پنج‌شنبه لغايت شنبه) و دوره پيشرفته‌ي آن 25 الي 27 آبان‌ماه (پنجشنبه لغايت شنبه) از ساعت 8 الي 17 مي‌باشد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

پيش‌نياز حضور در دوره‌ي پيشرفته، سپري نمودن دوره‌ي پايه مي‌باشد.

استاد دوره مهندس محمدطه سعيدي (با سابقه‌ي ارزيابي اقتصادي، مالي و فني  بيش از 50 طرح صنعتي (کارخانه)  و چندين طرح زيربنايي در زمينه‌ي حمل و نقل، عمراني، فناوري اطلاعات، نفت و گاز و ... ( بالغ بر 50.000 ميليارد ريال)) مي‌باشد.

به تمام شركت‌كنندگان در اين دوره در صورت حضور كامل گواهي‌نامه‌ي معتبر از سوي دبيرخانه کنفرانس بين‌المللي مديريت پروژه و موسسه‌ي مديريت پروژه‌ي آريانا اعطا خواهد شد. هزينه‌ي ثبت‌نام و شركت در دوره‌ها مطابق جدول ذيل است:

 

دوره پايه كامفار

245 هزار تومان

دوره پيشرفته كامفار

245 هزار تومان

حضور در دو دوره

445 هزار تومان

 

 

 

 

جهت ثبت‌نام و كسب اطلاعات مي‌توانيد از كانال‌هاي زير اقدام نماييد:

تلفن: 88836412 نمابر: 88836410 و يا پست‌الكترونيك: apmi@aryanagroup.com

 

معرفي

‌موفقيت‌ و شكست‌ در فعاليت‌ها به‌ تصميم‌گيري‌ آگاهانه‌ و منطقي‌ افراد و بنگاه‌ها بستگي‌ دارد. نقطه‌ آغازين‌ در هر تلاش‌ آگاهانه‌ براي‌ تصميم‌گيري‌ منطقي، فرايند مساله‌يابي‌ و انتخاب‌ راهكار مناسب‌ حل‌ مساله‌ است. در فرايند مساله‌يابي، شناخت‌ مساله‌ از طريق‌ جمع‌آوري‌ اطلاعات‌ و در انتخاب‌ راهكار مناسب، آگاهي‌ از تكنيك‌ها و روش‌ها بسيار حائز اهميت‌ است.

‌باتوجه‌ به‌ اهميت‌ ارزيابي‌ اقتصادي‌ پروژه‌ها، تحليل‌ اقتصادي‌ پروژه‌ به‌عنوان‌ تكنيك‌هاي‌ مقايسه‌ و تصميم‌گيري‌ و انتخاب‌ از ميان‌ راهكارها براساس‌ شرايط‌ مطلوب‌ اقتصادي‌ تلقي‌ مي‌شود. هر پروژه‌اي‌ قبل‌ از اجرا مي‌بايست‌ از نظر مالي‌ و فني‌ مورد ارزيابي‌ قرار گيرد و امكان‌سنجي‌ شود.

فرايند امكان‌سنجي‌ درجهت‌ كسب‌ اطمينان‌ و ارزيابي‌ قابليت‌ تامين‌ خواسته‌هاي‌ مشتري‌ صورت‌ مي‌گيرد.اتخاذ تصميم‌ درخصوص‌ عقد قرارداد با مشتري‌ پس‌ از حصول‌ اطمينان‌ از امكان‌سنجي‌ است. چالشي‌ شدن‌ فعاليتهاي‌ اقتصادي، موجب‌ شده‌ است‌ كه‌ از نرم‌افزارها و تكنيك‌هاي‌ علمي و تخصصي اين حوزه در دنيا استفاده شود كه نرم‌افزار كامفار كه توسط يونيدو  طراحي شده است امروزه در هزاران واحد توليدي و سرمايه‌گذاري در دنيا جهت ارزيابي كاربردي فني، مالي و اقتصادي طرح‌هاي سرمايه‌گذاري پروژه‌ها استفاده مي‌گردد.

 

اهداف دوره

هدف از اين دوره تربيت افراد متخصصي است که با تسلط بر نرم‌افزار كامفار توان ارزيابي طرح‌هاي مختلف سرمايه‌گذاري را با توجه‌ به ساختارهاي مختلف اقتصادي داشته باشند.

 

 

خلاصه رئوس مطالب دوره

 

برنامه‌ي آموزش نرم‌افزار کامفار (دوره‌ي پايه) (24 ساعت)

1- آموزش ورود اطلاعات در کامفار و مفاهيم پايه) 12 ساعت(

-تعريف پروژه، زمان‌بندي طرح، محصولات و واحدهاي پولي، نرخ تنزيل

-سرمايه‌گذاري ثابت، هزينه‌هاي توليد، فروش، سرمايه‌ي در گردش

-منابع مالي – ماليات – نمايش گزارشات

2- آموزش اوليه طرح‌هاي توسعه و مشاركت (4 ساعت)

-تعاريف

-ترازنامه اوليه

-منابع مالي مشترك

3- حل مثال اول Case study به همراه کارگاه و تحليل گزارشات (4 ساعت)

4- حل مثال سوم Case study به همراه کارگاه و تحليل گزارشات (4 ساعت)

 

برنامه‌ي آموزش نرم‌افزار کامفار (دوره پيشرفته) (24 ساعت)

1- آموزش مراکز هزينه و تخصيص هزينه (2 ساعت)

2. آموزش طرح‌هاي توسعه و مشارکت (4 ساعت)

- ترازنامه اوليه

- تحليل طرح‌هاي توسعه

- پياده‌سازي طرح‌هاي مشاركت و منابع مالي آن

- توزيع سود و تاثيرات آن

3- حل Case Study و کارگاه  و تحليل گزارشات (12 ساعت)

4- تحليل اقتصادي (2 ساعت)

5- بررسي آناليز حساسيت و ساير امکانات (4 ساعت)

/ 0 نظر / 7 بازدید